تات خبر
امروز : شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۷/۰۱/۲۵ - ۴:۲۰

کارشناس مذهبی:

شناخت درست بعثت، راه پاسخ شبهات جوانان/تكميل اخلاق بشر از جمله رسالت ها و تلاش های پیامبر(ص) برای نجات بشر بود

اسماعیل یوزباشی یگانه: شناخت درست اگر از بعثت داشته باشیم می توانیم ضمن پاسخ به شبهات، دینی که یکهزار و ۴۰۰ سال پیش آمده را به جوانان مفصل معرفی کنیم.

به گزارش اختصاصی تات خبر، اسماعیل یوزباشی یگانه کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با خبرنگار تات خبر ضمن تبریک فرا رسیدن عید بزرگ مبعث ،بیان داشت: مبعث حضرت رسول گرامی اسلام (ص)،عید عزت و شکوه بندگی در پیشگاه احدیت است و از اعیاد بزرگ اسلام محسوب می شود.

وی در ادامه افزود: خداوند در سوره آل عمران یادآور می‌شود که یکی از انگیزه‌های بعثت رسول اکرم (ص)، تلاوت آیات و آموختن احکام شریعت بر مردم است یعنی پیامبر مبعوث شد تا آیات و احکام قرآن را بر مردم تلاوت کند و واسطه فیض از سوی ذات اقدس ربوبی بر بندگانش باشد تا حجت را بر مردم تمام گرداند و مجالی برای بهانه و عذرهای سست و واهی نماند.

اسماعیل یوزباشی اظهار داشت: شناخت درست اگر از بعثت داشته باشیم می توانیم ضمن پاسخ به شبهات، دینی که یکهزار و ۴۰۰ سال پیش آمده را به جوانان مفصل معرفی کنیم، با جوانان امروز نمی توان روی احساسات صحبت کرد و بهترین جواب در خصوص شبهات، قرآن و ارزشهای انسانی است.

وی عنوان کرد: تكميل ايمان و تقوا، هدايت عامه، تزکیه نفس، تكميل اخلاق بشر از جمله رسالت ها و تلاش های حضرت رسول (ص) برای نجات بشر از جهل، تاریکی از خون و خونریزی، هدایت به سوی توحید، روشنایی و علم بود.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به مسئله ادامه این مسیر و دریافت پیام حق از حضرت رسول در جامعه توجه کنیم باید هر فرد در روز مبعث و در چنین ایامی به دنبال برانگیخته شدن رسول درونی خود باشد و تا هنگامی که رسول درونی هر فرد مبعوث نشود هیچ تحولی در وجود انسان شکل نخواهد گرفت و باز هم جهالت و تاریکی در وجود انسان حاکم خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه باید در ورطه اقدام و عمل به دنبال تحقق آموزه های دینی و اخلاقی باشیم و با اطاعت و بندگی در برابر حق تعالی قلب حضرت رسول اکرم (ص) را راضی و خشنود سازیم، گفت: بی شک با دعای خیر آن پیامبر نورانی زندگی مان سراسر خیر و برکت خواهد شد و به موفقیت های روز افزون دست خواهیم یافت.

انتهای پیام/

دیدگاه شما