تات خبر
امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۹:۳۵

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشتهارد:

لزوم راه‌اندازی گمرک شهرک صنعتی اشتهارد/کمک به توسعه اشتغال‌زایی

شمس الله خلج راه اندازی گمرک در این شهرک صنعتی را مهم دانست و گفت: تحقق این مهم به توسعه صادرات کمک می کند.

 شمس الله خلج پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی اشتهارد در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، اظهار کرد: باوجود همه مشکلات اقتصادی که گریبان گیر کشور است نمودار شهرک صنعتی اشتهارد مثبت است.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت‌های این شهرک صنعتی، گفت: مخابرات استان البرز بیش از ۳۰ میلیارد تومان برای تقویت زیرساخت‌های ارتباطی و راه‌اندازی فیبر نوری در این شهرک هزینه کرده است.

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشتهارد این شهرک را بزرگ‌ترین شهرک صنعتی کشور دانست که از امکاناتی نظیر اورژانس برخوردار است، گفت: درصدد هستیم یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به سرانه‌های درمانی این شهرک اضافه کنیم.

خلج در بخش دیگری به بوی نامطبوع تصفیه‌خانه این شهرک اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طی سال اخیر این مشکل حل‌شده است همچنین برای تکمیل این تصفیه‌خانه بیش از سه میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه باید بتوانیم با تکمیل تصفیه‌خانه شهرک فرایند بازچرخانی آب را عملیاتی کنیم، گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده این مهم در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود.

راه‌اندازی گمرک در شهرک صنعتی اشتهارد به اشتغالزایی کمک می‌کند

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشتهارد در ادامه به لزوم راه‌اندازی گمرک در این شهرک صنعتی اشاره کرد و گفت: برای تحقق این مهم جلسات متعددی با مسئولان شهرستان، استان و کشوری انجام‌شده است.

خلج تأکید کرد: اگر گمرک در شهرک صنعتی اشتهارد راه‌اندازی شود می‌توان به توسعه صادرات امیدوار بود.

وی اضافه کرد: با راه‌اندازی گمرک و اعمال معافیت مالیاتی برای واحدهای شهرک صنعتی اشتهارد برای پنج هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشتهارد در بخش دیگری با اشاره به کمبود منابع آبی در شهرستان اشتهارد اشاره کرد و گفت: سال گذشته توانستیم یک حلقه چاه در این شهرستان حفر شد تا مشکلات کم‌آبی را کمتر شاهد باشیم.

محاسبه شعاع هوایی باعث لغو معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی شهرک صنعتی اشتهارد شده استخلج با اشاره به مشکل مهم واحدهای  فعال شهرک‌های صنعتی اشتهارد، گفت: واحدهای این شهرک صنعتی به دلیل قرار گرفتن در شعاع خارج از ۱۲۰ کیلومتر از پایتخت قبلاً از پرداخت مالیات ماده ۱۳۲ معاف بودند ولی طی چند سال گذشته به دلیل محاسبه شعاع هوایی این معافیت برداشته‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه همین امر باعث شده بسیاری از صاحبان فعال این شهرک تصمیم به خروج از این منطقه را بگیرند که این زنگ خطری برای مسئولان حوزه صنعت به شمار می‌آید، گفت: متأسفانه برخی از برندهای ملی در این شهرک مشغول فعالیت هستند اگر این مشکل حل نشود مجبور به کوچ اجباری می‌شوند.

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک‌ صنعتی اشتهارد بابیان اینکه مدیران استانی به جد پیگیر لغو مصوبه عدم معافیت واحدهای شهرک‌های صنعتی اشتهارد هستند، گفت: امید داریم این مهم به‌زودی محقق شود.

منبع : خبر گزاری مهر

انتهای پیام/

دیدگاه شما