تات خبر
امروز : شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۷/۰۲/۰۸ - ۸:۵۳

رئیس بهزیستی اشتهارد:

 کاهش ۳۷درصدی اعتیاد شهرستان اشتهارد در سال ۹۶/اقدامات پیشگیرانه تخصصی در سال ۹۷

رئیس بهزیستی اشتهارد گفت: خوشبختانه طی اقدامات صورت گرفته در سال گذشته اعتیاد در شهرستان اشتهارد ۳۷ درصد کاهش‌یافته است.

به گزارش اختصاصی تات خبر، مهدی فلاح نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس البرز در اشتهارد، در خصوص اقدامات انجام‌شده در راستای حل معضل اعتیاد اظهار کرد: بهزیستی اشتهارد طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه جدی با آسیب‌های اجتماعی در سال ۹۶ توانست تعداد ۳۵۰ نفر از معتادین به مواد مخدر را به مرکز میثاق رهایی البرز تحت نظارت این اداره معرفی و پذیرش کند.

وی افزود: ۱۳۰ نفر از این افراد پس از طی کردن دوره‌های سم‌زدایی، بهبودی و روانشناسی از مواد مخدر پاک‌شده و به کانون گرم خانواده برگشته‌اند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اشتهارد یادآور شد: همچنین در دولت تدبیر و امید یکی از مأموریت‌های اصلی سازمان بهزیستی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌خصوص کاهش اعتیاد در جامعه می‌باشد که به همین جهت بنده و همکارانم تلاش نمودیم تا در سال ۹۶ اقدامات مؤثری در خصوص کاهش اعتیاد در شهرستان اشتهارد انجام دهیم.

فلاح نژاد در ادامه با اشاره به تسهیلاتی که به افراد بهبودیافته تعلق می‌گیرد بیان کرد: افراد بهبودیافته از مواد مخدر می‌توانند با مراجعه به این اداره از وام‌های خوداشتغالی اداره بهزیستی طبق مقررات مربوطه بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: بهزیستی اشتهارد در سال ۹۶ برای ۱۲۳ نفر از بهبودیافتگان از مواد مخدر اشتغال ایجاد نموده است.

رئیس اداره بهزیستی اشتهارد در تشریح چگونگی ایجاد اشتغال برای معتادین ترک نموده عنوان کرد: یکی از وظایف اصلی این اداره در سال ۹۷ آموزش‌های لازم برای افراد بهبودیافته از مواد مخدر در زمینه‌های مختلف می‌باشد که در همین راستا رایزنی‌هایی با ادارات فنی و حرفه‌ای، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی صورت پذیرفته است.

فلاح نژاد ادامه داد: این افراد پس از طی کردن آموزش‌های لازم با توجه به استعداد و تخصصشان، مدرک فنی و حرفه‌ای معتبر دریافت نموده و می‌توانند از وام‌های خوداشتغالی این سازمان برخوردار شوند و در حال حاضر تعداد ۲۰ نفر از بهبودیافتگان شرایط لازم برای دریافت وام‌های خوداشتغالی در سال ۹۷ را دارا می‌باشند.

وی یادآور شد: در حال حاضر نیز برای جامعه هدف و اقشار مختلف جامعه کلاس‌های آموزشی لازم درزمینهٔ راه‌های مقابله با اعتیاد توسط مراکز تحت نظارت این اداره در روستاها، مدارس و مراکز عمومی در حال برگزاری می‌باشد.

رئیس بهزیستی اشتهارد در ادامه در ارتباط با برنامه‌های آتی این اداره در سال جدید گفت: این شهرستان دارای یک مرکز بهبودی_اقامتی بود و پیگیر آن هستیم که در سال ۹۷ مجوز مرکز اقامتی دیگری در اشتهارد را صادر نماییم.

فلاح نژاد در پایان خاطرنشان کرد: طی ۴ سال گذشته در این شهرستان تعداد هزار و ۳۲۰ نفر معتاد به مواد مخدر به مرکز اقامتی میثاق رهایی البرز تحت نظارت این اداره معرفی‌شده که از این افراد تعداد ۴۵۰ نفر طی گزارش و پیگیری‌های این مرکز اقامتی پاک از مواد مخدر می‌باشند.

شایان‌ذکر است رئیس اداره بهزیستی اشتهارد از همکاری‌های امام‌جمعه و اعضای شورای تأمین این شهرستان در جهت پیشبرد اهداف بهزیستی و رفع معضل اعتیاد نیز تشکر نمود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما