تات خبر
امروز : شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۷/۰۲/۰۸ - ۸:۵۹

خط۲ شهرک صنعتی کوثراشتهارد سال آینده به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز اعلام کرد که خط ۲ توسعه شهرک صنعتی کوثر و شهرک صنعتی ‘اشتهارد ۲’، سال آینده به بهره برداری می رسند.

جهانگیر شاهمرادی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: شهرک صنعتی کوثر در ۲ فاز ایجاد شده که در خط اول آن معروف به خط ۵۰ هکتاری تاکنون ۹۰ قرار داد با واحدهای صنعتی بسته شده است .
وی ادامه داد: عملیات ساخت و ساز در این شهرک آغاز شده که از این تعداد ۵۰ واحد صنعتی در زمینه های مختلف فلزی، سلولزی و بسته بندی مواد غذایی فعال هستند.
شاهمرادی اضافه کرد: خط ۲ این شهرک به مساحت ۱۵۶ هکتار طی یک سال آینده به بهره برداری می رسد.
شاهمرادی گفت: زیر سازی، احداث شبکه توزیع آب، مخزن ۲ هزار متر مکعبی و توسعه زیر ساخت ها از جمله پروژه هایی است که از زمان دولت تدبیر و امید در فاز ۲ شهرک صنعتی کوثر آغاز و در حال انجام است.
وی با اشاره به راه اندازی تصفیه خانه شهرک صنعتی کوثر بیان داشت: این تصفیه خانه با هدف رفع مشکلات زیست محیطی درمرحله بهره برداری است و برای راه اندازی آن حدود ۴ میلیارد تومان هزینه شده است.
شاهمرادی ادامه داد: شهرک صنعتی اشتهارد ۲ نیز به مساحت ۲۴۰ هکتار نیز سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.
وی خاطر نشان کرد: دسترسی به ۳ آزاد راه ، کاهش هزینه های حمل و نقل برای تولیدکنندگان و صنعتگران و نزدیکی به شهر ماهدشت، گمرک و فرودگاه پیام از مزایای این ۲ شهرک صنعتی است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز با اشاره به اینکه اولویت با واحدهای تولیدی و صنایعی است که از آب کمتری مصرف می کنند اظهار داشت: هدف ما این است که شرکت های تولیدی برند در این شهرک ها مستقر شوند.
شاهمردادی افزود: برای فاز اول شهرک صنعتی اشتهارد ۲ نیز هم اکنون پیمانکاران مختلفی در حال انجام عملیات عمرانی هستند که بتوان این شهرک را نیز به سرانجام برسانند.
وی با بیان اینکه امسال ۲۰ واحد کارگاهی در شهرک صنعتی کوثر به بهره برداری می رسد، گفت: تاکنون ۱۰ واحد کارگاهی در این شهرک احداث و به مرحله واگذاری رسیده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز با اشاره به اینکه برای ساخت این شهرک ها طبق اصول مهندسی و شهرک سازی احداث می شوند بیان داشت: با بهره برداری از فاز دوم شهرک صنعتی کوثر و شهرک صنعتی اشتهارد ۲ پیش بینی می شود حدود ۲ هزار و۵۰۰ شغل جدید ایجاد شود.
وی گفت: اکنون ۶۰۰ نفر در این شهرک مشغول به کار هستند.
شاهمرادی با بیان اینکه مشکلات مالیاتی، بیمه، وام های معوقه و سود تسهیلات از جمله مشکلاتی است که
صنایع استان البرز با آن مواجه هستند، اظهار داشت: تغییر نرخ ارز سبب شد تا پیمانکاران سازنده ۲ شهرک جدید کوثرو اشتهارد۲ برای خرید اقلام مورد نیاز با مشکلاتی مواجه شوند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما