تات خبر
امروز : پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۷/۰۲/۱۳ - ۷:۵۴

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز:

سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار راه‌اندازی شوند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: مواجه‌شدن با کمبود منابع آبی و وجود خشک‌سالی در کشور و به طبع استان البرز موجب شده است که در راستای راه‌اندازی هر چه سریع‌تر سیستم‌های آب یاری تحت‌فشار اقدام کنیم.

سید مجید موسوی امروز در نشست شورای کشاورزی شهرستان اشتهارد که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: یکی از اهداف نشست‌های این‌چنینی ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای است.

وی با تأکید بر راه‌اندازی سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار، افزود: یکی از راه‌کارهای استفاده بهینه از منابع آبی در حوزه کشاورزی راه‌اندازی سیستم‌های آبیار تحت‌فشار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز بیان کرد: دولت باهدف استفاده بهینه از منابع آبی برنامه‌های بسیاری در دستور کار خود قرار داده است و بودجه خوبی را نیز در این راستا مصوب کرده است.

موسوی متذکر شد: برای راه‌اندازی سیستم آبیاری تحت‌فشار در زمین‌های کشاورزی لازم است، متقاضیان طی مراجعه حضوری به سازمان از تسهیلات اجرای این طرح بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه کشور رو به خشک‌سالی درحرکت است، تصریح کرد: می‌توانیم با راه‌اندازی شهرک‌های گلخانه‌ای کمک کنیم تا علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف آب به بخش کشاورزی نیز کمک کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی یادآور شد: برخی از مرغداری‌ها در حوزه شهر هستند و یا اینکه در مناطق پرخطر استقرار پیداکرده‌اند که در نظر داریم این مراکز را شناسایی کرده و در راستای جابه‌جایی این مراکز اقدام کنیم.

موسوی در بخش پایانی سخنان خود متذکر شد: طی بارش‌های اخیر شاهد ایجاد خسارات در مزارع و زمین‌های کشاورزی بودیم که کشاورزان بیمه می‌توانند از خدمات خود استفاده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما