تات خبر
امروز : سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۷/۰۲/۱۸ - ۹:۰۵

سال گذشته تیم دادرس دختران اشتهارد موفق به کسب مقام دوم کشور المپیاد دانش آموزی شد

طرح دادرس با هدف ترویج فرهنگ سلامت و آموزش امداد و نجات به دانش‌آموزان در مواجهه با بلایای طبیعی، حوادث غیر طبیعی و انسانی در مدارس به اجرا در می آید.

n2Wq0eII3xwz

رضا طارمی افزود: طرح دادرس با هدف ترویج فرهنگ سلامت و آموزش امداد و نجات به دانش‌آموزان در مواجهه با بلایای طبیعی، حوادث غیر طبیعی و انسانی در مدارس به اجرا در می آید.

وی با اشاره به اینکه هر تیم از ۱۴ دانش آموز تشکیل شده است، اظهارکرد: درمرحله استانی ششمین دوره مسابقات المپیاد طرح ملی دادرس ۱۶ تیم به تعداد ۱۲۸ دانش آموز دختر و پسر به مدت ۲ روز در مرکز آموزشی – رفاهی ایران مهر آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج شرکت کردند.
طارمی بیان داشت: دراین دوره دانش آموزان در رشته های پانسمان و پانداژ، اسکان اضطراری ، پناه گیری ، خروج ایمن ، حمل مصدوم ، آتل بندی و شکستگی ، اطفاء حریق، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی ، احیا قلبی ریوی و آزمون کتبی رقابت داشتند.
وی تصریح کرد: از بین تیم های شرکت کننده در نهایت ۲ تیم دانش آموزی دختر و پسر در طرح ملی دادرس برگزیده شد که از بین آنها دو تیم به مرحله المپیاد کشوری راه می یابند.
وی اضافه کرد: سال گذشته تیم دادرس دختران شهرستان اشتهارد به عنوان نماینده آموزش و پرورش استان البرز در گروه دختران موفق به کسب مقام دوم کشور در پنجمین دوره مسابقات المپیاد دانش آموزی دادرس شد.
وی ادامه داد: در پنجمین دوره مسابقات المپیاد دانش آموزی دادرس دانش آموزان البرزی در مسابقات انفرادی هم موفق به کسب دو مدال طلا، یک نقره و سه مدال برنز شدند.
استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.
منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما