تات خبر
امروز : سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۷/۰۲/۱۸ - ۹:۱۵

زلزله سال گذشته هیچ خسارتی در ساختمان‌ها ایجاد نکرد

علی رحیمی زاده مدیرکل بنیاد مسکن استان البرز گفت: پس از وقوع زلزله ۵٫۲ ریشتری در استان البرز عده‌ای از مردم در تماس با این اداره از تخریب منازل خود شکایت کردند. وی افزود: درهمان زمان کارشناسان این اداره با مراجعه به روستای ایپک از توابع شهرستان اشتهارد که نزدیک‌ترین منطقه در استان البرز به […]

13970217000590_Test_PhotoH

علی رحیمی زاده مدیرکل بنیاد مسکن استان البرز گفت: پس از وقوع زلزله ۵٫۲ ریشتری در استان البرز عده‌ای از مردم در تماس با این اداره از تخریب منازل خود شکایت کردند.

وی افزود: درهمان زمان کارشناسان این اداره با مراجعه به روستای ایپک از توابع شهرستان اشتهارد که نزدیک‌ترین منطقه در استان البرز به کانون زلزله بود مراجعه کردند.

این مسئول ادامه داد: پس از بررسی این کارشناسان مشخص شد، حتی به ساختمان‌های این منطقه که در نزدیکی کانون زلزله قرار داشتند هیچ‌گونه خسارتی وارد نشده است.

رحیمی زاده با اشاره بر اینکه ترک‌های ایجادشده در دیوار به علت کهولت ساختمان‌ها است، اظهار کرد: عمده شکایاتی که همچنان در این زمینه صورت می‌گیرد، از شهر کرج برای ما ارسال می‌شود که لازم به ذکر است، در این شهر نیز خسارتی مبنی بر وقوع زلزله اتفاق نیفتاده است.

وی اظهار کرد: باوجوداینکه خسارات از زلزله نبوده است ولی به جهت  کمک به مردم، ۷۵ واحد شناسایی‌شده به مراجع ذی‌ربط برای دریافت کمک معرفی شدند.

به گفته مدیرکل بنیاد مسکن استان البرز تاکنون هیچ  بودجه‌ای برای تخصیص به این واحدها به این اداره ابلاغ نشده است.

رحیمی زاده در پایان خاطرنشان کرد: اگر منازل افراد در بافت‌های فرسوده شهر واقع‌شده باشد می‌توانند از طریق شهرداری برای مقاوم‌سازی مسکن خود تسهیلات بگیرند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما