تات خبر
امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۷/۰۳/۰۶ - ۲۳:۴۳

با مشارکت بخش خصوصی در اشتهارد:

اجرای طرح های مکانیزاسیون کشت پنبه

طرح مکانیزه کردن کشت پنبه با مشارکت بخش خصوصی و بهره گیری از تسهیلات بانکی در اشتهارد آغاز شده است.

139309011011075964131324

قوامی مدیر زراعت جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد با اعلام این خبر گفت: مکانیزه کردن کشاورزی بخصوص کشت پنبه در تمام مراحل کاشت ، داشت و برداشت موجب بالا رفتن تولیدات محصولات به ویژه محصول استراتژیک پنبه از نظر کیفی و کمی می شود.
وی افزود: با توجه به اقلیم خشک و بیابانی اشتهارد این منطقه بیش از هرجای دیگر نیازمند تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی است.

وی خاطرنشان کرد: امسال با ارائه تسهیلات بانکی مناسب علاوه بر خرید ماشین کاشت،کمباین برداشت پنبه و یا ماشین پنبه کش هم با مشارکت بخش خصوصی خریداری شده است که در وقت مناسب برداشت  مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۳۵۰هکتار از اراضی کشاورزی وبا غی اشتهارد به صورت مکانیزه آبیاری میشود که ۲۰۰ هکتار آن زیر کشت پنبه است واین موضوع باعث کاهش مصرف آب و کیفیت بیشتر محصولات شده است.

قوامی جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: طرح کاشت وداشت مکانیزه و همچنین استفاده از تجهیزات و ادوات روز برای برداشت محصولات با مشارکت شرکتهای داخلی در سرمایه گذاری برای خرید این ماشین الات موجب دلگرمی و رونق کاشت پنبه بین کشاورزان و حتی کارخانه های پنبه پاک کنی،شده است.

وی افزود:  امید است با ورود ادوات و تجهیزات مکانیزه کشاورزی  و با استفاده از خط اعتباری مکانیزه کردن کشاورزی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی اعلام شده بتوانیم به کشاورزی اشتهارد رونق بیشتری بدهیم.

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی اشتهارد زیر کشت پنبه رفته که در مقایسه با سال قبل ۵۰ هکتار افزایش داشته  و پیش بینی می شود،با مکانیزه شدن برداشت این محصول ،سال آینده این مقدار به ۵۰۰ تا ۶۰۰ هکتار هم برسد

/ انتهای پیام
منبع: صداوسیما
دیدگاه شما