تات خبر
امروز : سه شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۱/۰۳ - ۱۱:۱۸

بازداشت یک شهروند ایرانی الاصل ترکیه در فلوریدا به اتهام دور زدن تحریم ها

یک شهروند ایرانی الاصل ترکیه در فلوریدا بازداشت شده است. او و دو ایرانی دیگر متهم به تلاش برای انجام صدها میلیون دلار معاملات مالی در نقض تحریم های آمریکا علیه ایران هستند.

تات خبر ،براساس ادعانامه ای که در منهتن نیویورک تسلیم دادگاه شد رضا ضراب، ۳۳ ساله، کارمندش کاملیا جمشیدی و حسین نجف‌ زاده، کارمند ارشد یک شعبه بانک ملت ایران، متهمان پرونده هستند.

ضراب روز شنبه در میامی بازداشت شد و روز دوشنبه در دادگاهی فدرال حاضر شد و به دستور قاضی دستگیر شد.

دو متهم دیگر پرونده در آمریکا نیستند.

آنها متهم هستند که به نمایندگی از طرف دولت و شرکت های ایرانی کار می کردند.

آقای ضراب در سال ۲۰۱۳ هم برای دو ماه در ترکیه به عنوان بخشی از یک تحقیقات فساد بازداشت شد اما بدون اتهام آزاد شد.

بنابه این گزارش او که شهروندی دوگانه ایران و ترکیه را دارد صاحب و مدیر شبکه ای از شرکت ها در ترکیه و امارات متحده عربی، از جمله رویال هولدینگ ای.اس. بود که جمشیدی برای آن کار می کرد.

براساس ادعانامه دادستانی ضراب، جمشیدی و نجف زاده با پنهان کردن معاملاتی که سود آن به دولت ایران و نهادهای ایرانی می رسید، برای دور زدن تحریم ها تلاش کرده اند.

به گفته دادستان ها این سه نفر به افراد و نهادهایی در ایران از جمله بانک ملت کمک کردند با انجام معاملات از طریق شرکت های ترکی و اماراتی از تحریم های آمریکا پرهیز کنند.

رضا ضراب، کاملیا جمشیدی، ۲۹ ساله، و حسین نجف زاده ۶۵ ساله به توطئه برای کلاهبرداری از دولت آمریکا، نقض قانون اختیارات اقتصادی اضطراری بین المللی، توطئه برای کلاهبرداری بانکی، و توطئه برای ارتکاب پولشویی متهم هستند.

دیه‌گو رودریگز، رئیس دفتر اف‌ بی‌ آی در نیویورک، گفت که این جرایم در فاصله سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ انجام شد.
منبع:کرج رسا

دیدگاه شما