تات خبر
امروز : جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۱/۲۰ - ۱۸:۱۹

بهره برداری از فاز یک کارخانه تولید سیگار در اشتهارد + فیلم

یک واحد صنعتی بزرگ تولید دخانیات امروز در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز راه اندازی شد.

تات خبر،  فعالیت این کارخانه برای ۲۵۰ نفر  شتغل مستقیم و برای حدود ۱۵۰۰ نفر شتغل غیرمستقیم ایجاد کرده است .

این مجتمع صنعتی با سرمایه گذاری شرکت بی ای تی  انگلیسی و با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت و معدن ، نماینده شرکت سرمایه گذار، رییس شرکت دخانیات ایران و استاندار البرز در شهرستان اشتهارد افتتاح شد .
برای تکمیل فازهای چهارگانه این مجتمع صنعتی که در حوزه دخانیات فعالیت دارد ، قرار است ۵۰۰ میلیارد سرمایه گذاری دیگر از جانبه شرکت انگلیسی هزینه شود.
در افتتاح این شرکت که با حضور جمعی از مسئولان وزارت صنعت معدن و تجارت و برخی از مسئولان استان البرز انجام شدف درانته مدیرعامل شرکت بین المللی بی ای تی (BAT ) گفت : این واحد صنعتی با هزینه  ۳۰ میلیون پوندی در  کمتر از ۱۸ ماه به بهره برداری رسید  .
وی افزود : مساحت این کارخانه ۱۵ هزار متر مربع در ۴۰۰ هزار ساعت کاری ساخته و آماده شد .
این سرمایه گذار با اشاره به استفاده ۹۰ درصدی تولیدات از مواد خام داخلی ایران گفت: این کارخانه توانایی تولید ۸ میلیارد نخ سیگار را در سال دارد .
معاون توسعه و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت هم در مراسم امروز گفت: سرمایه گذاری خارجی باید حداقل ۳۰ درصد صادرات را برای کشور تضمین کند.
ابویی افزود : دولت از طرح های سرمایه گذاری خارجی و داخلی حمایت می کند و اگر از خارجی ها بیشتر از سرمایه گذاران داخلی حمایت نکند ، کمتر هم حمایت نمی کند.
وی با اشاره به این نکته که در سرمایه گذاری خارجی باید انتقال تکنولوژی انجام شود، گفت: موقعیت ایران با توجه به قرارگیری در چهارراه ارتباطی جهانی ویژه است و کشور ما ظرفیت های قابل توجهی در صادرات و حضور در بازار کشور های همسایه دارد البته امنیت ما ضامن ثبات سرمایه گذاری خارجی نیز هست.
این معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: ما از تولید دخانیات حمایت نمی کنیم اما بین مشکلات تولید نکردن و وارد نکردن ما خودکفایی را انتخاب کردیم تا پس از حذف تدریجی مصرف داخلی، بتوانیم محصولات تولیدی کارخانجات دخانیات را صادر کنیم.
رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور نیز در گفت: ایرانیان در سال حدود ۶۰ میلیارد نخ سیگار مصرف میکنند که حدود ۵۰ درصد مصرف دخانیات کشور، توسط ۱۰ کارخانه داخلی تولید می شود و ما بقی از راه های رسمی و قاچاق وارد کشور می شود.
رمزی با اشاره به الزام قانونی دولت در برنامه توسعه پنجم به پایان واردات سیگار تا زمان اتمام این برنامه گفت: برای تحقق این برنامه ۱۴ طرح بزرگ در دست اقدام است و بر اساس برنامه پنجم تولیدات باید با نام برند اصلی تولید شود.
وی گفت: نیمی از واردات کشور از محصولات همین کارخانه های بی ای تی بوده است که با افتتاح این طرح ، امروز کشور از ۵۰ درصد واردات بی نیاز شد.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت البرز نیز در مراسم امروز، از سرمایه گذاری هزار و ۱۵۰ میلیارد تومانی خارجی در ۸ طرح بزرگ استان البرز خبر داد.
موفق گفت: هم اکنون ۸ طرح بزرگ با سرمایه گذارانی از کشور های ایتالیا، ترکیه ، انگلیس،آلمان ، اسپانیا و هنگ کنگ دارای مجوز و در مراحل راه اندازی است.

دانلود

دیدگاه کاربران
  • اشتباه تایپی یا غلط املایی

    تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۳۹۵

    با سلام و احترام
    برای سایت وزینی چون سایت تات نیوز شایسته است در نگارش کلمات و لغات دقت بیشتری نماید . ظاهرا لغت ویدیو به اشتباه ویدعو نوشته شده که بهتر است سریعتر اصلاح شود.


    پاسخ دادن

دیدگاه شما