تات خبر
امروز : پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۱/۲۶ - ۱۸:۵۹

کشته شدن و مفقود شدن ۵تن درسیل/سیل ۹استان را در بر گرفت.

سیل در ۹ استان همچنان می تازد که تاکنون به ۳ هزار و ۲۰ تن از هموطنان متاثر امدادرسانی شده و ۶ روستا نیز تخلیه شده اند.

تات خبر، از صبح امروز بارنگی‌ها در ۹ استان شدت گرفته که منجر به سیل و آبگرفتگی شده است.

در ادامه آخرین گزارش های هلال احمر از این ۹ استان سیل زده را می خوانید:

** یک زن و کودک در سیل مفقود شدند

ناصر چرخساز،رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه به این که بدنبال بارش‌های دو روز گذشته، امدادگران خدمات لازم را به ۲ هزار و ۳۰۰ تن از متاثران از سیل و آب‌گرفتگی در ۹استان کشور ارائه کردند، گفت: استان های لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال، همدان، کردستان و آذربایجان شرقی طی بارش های اخیر متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده اند.

وی تاکید کرد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در استان های متاثر از سیل و آبگرفتگی به یک هزار و ۷۵ تن از هموطنان خدمات اسکان اضطراری ارائه کردند و آب از ۱۹۳واحد مسکونی تخلیه شد ۶۳شهر، روستا و مناطق عشایرنشین نیز از سوی امدادگران هلال احمر امدادرسانی شد.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر به نجات و انتقال به مناطق امن ۱۱ نفر اشاره کرد و افزود: ۵ تن از این افراد طی ۲ سورتی پرواز نجات یافته و به مناطق امن منتقل شده اند.

به گفته وی، امدادرسانی در استان های کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و همدان همچنان ادامه دارد.

چرخساز با بیان اینکه ۲ نفر از اسیب دیدگان در جریان وقوع سیل به مراکز درمانی منتقل شده اند، تاکید کرد: ۲ نفر در شهرستان مهران، رودخانه گدارخوش و محمر دهلران – اندیمشک مفقود شده اند.

وی با تاکید بر اینکه به دلیل وقوع سیل ۶ روستا به صورت اضطراری تخلیه شده است، خاطرنشان کرد: این ۶ روستا با جمعیت ۲۰۰ نفر در شهرستان دماوند قرار دارد که به همت امدادگران هلال احمر از جمعیت تخلیه شد.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر بیان کرد: به همت امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر ۲۸ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شد.
**جان باختن ۲ نفر در پی وقوع سیل در استان ایلام

مروارید، استاندار ایلام گفت: در اثر وقوع سیل در استان تاکنون ۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند و به واحدهای عشایری خسارت وارد شده است.

مروارید تصریح کرد: در حال برآورد خسارت وارد شده به تاسیسات شهری، جاده‌ها، شبکه‌های آبرسانی و زمینهای کشاورزی هستیم.

وی عنوان کرد: با توجه به پیش بینی بارندگی در ساعات آینده مردم روستاهای دهلران نگرانند، خانه‌هایشان دچار آبگرفتگی شود. امیدواریم با تمهیدات اندیشیده مشکلی بوجود نیاید.

**تخریب ۴ واحد روستایی الیگودرز بر اثر رعد و برق

غلامرضا لونی، رئیس جمعیت هلال‌احمر الیگودرز با اشاره به تخریب چهار واحد روستایی الیگودرز بر اثر رعد و برق گفت: با تلاش امدادگران جمعیت هلال‌احمر امدادرسانی به سیل‌زدگان الیگودرز همچنان ادامه دارد.
**آبگرفتگی ۲۰۰۰ واحد روستایی در لرستان/ یک نفر بر اثر رعد و برق جان باخت

بازوند،استاندار لرستان گفت: در پی وقوع سیل ۱۵۰۰ واحد در سطح شهرهای استان و ۲۰۰۰ واحد در روستاهای استان دچار آبگرفتگی شده‌اند.

وی افزود: ارتباط روستایی ۸۰ روستا در چهار شهرستان مسدود شده و نیروهای استان در حال بازگشایی موقت راه‌های مسدود شده هستند.
استاندار لرستان اظهار کرد: در ۳۰ ساعت اخیر به طور میانگین ۱۳۵ میلیمتر بارندگی در استان رخ داده است و پیش بینی می‌شود تا فردا به صورت میانگین ۲۵ میلیمتر بارندگی داشته باشیم.

منبع:خبرنگاران جوان

دیدگاه شما