تات خبر
امروز : جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۱/۲۷ - ۱۴:۴۲

بدبخت و زیانکار کسی است که از سرمایه های عقل و تجربه خود استفاده نکند

کسانی که این نکته را مطرح می کنند ما دیگر به قوای نظامی نیاز نداریم و با مذاکره می توانیم مسائل مختلف را حل کنیم، یا خیانت کارند یا اینکه ساده لوح هستند.

به گزارش اختصاصی تات خبر، نماز جمعه این هفته اشتهارد در تاریخ ۲۷ اردیبهشت به امامت حجت الاسلام غفوری برگزار شد.

امام جمعه موقت اشتهارد حجت الاسلام غفوری در ابتدای خطبه های دوم این هفته با اشاره به نزدیک شدن به مراسم پسندیده ی اعتکاف به یکی از توصیه های مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری خیلی بر این نکته تاکید داشتند که این مراسم بیشتر از آنکه جنبه ی اجتماعی داشته باشد، جنبه ی فردی دارد و برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در این مراسم بدانند که قرار نیست با برگزاری برنامه های جمعی، فرصت پرداختن به نفس و کردار خود را از دست بدهیم.

حجت الاسلام غفوری در ادامه با اشاره به یکی از احادیث امام علی (ع) که می فرمایند: “بدبخت و زیانکار کسی است که از سرمایه های عقل و تجربه سودی نبرد”، ۲ نکته را مطرح کرد.

نکته اول اینکه: گاهی اوقات به ما میگویند بصیرت داشته باشیم، انسانی که بصیرت داشته باشد، پیش از آنکه اتفاقی بیافتد، باید از آن اطلاع داشته باشد.البته شاید خیلی از مردم بصیرت نداشته باشند ولی حداقل از تجربیات گذشته خود می توانند استفاده کنند و لذا آن کسانی که این نکته را مطرح می کنند که ما دیگر به قوای نظامی نیاز نداریم و با مذاکره میتوانیم مسائل مختلف را حل کنیم، یا خیانت کارند یا اینکه ساده لوح هستند.

نکته دوم اینکه: اینان که فکر می کنند میتوان مشکلات اقتصادی را با تکیه بر جامعه کفر حل کرد اشتباه می کنند.اینان درک درستی از وقایع ندارند و از گذشته ی خود عبرت نمیگیرند.ما اگر در صنایع پیشرفته دستمان را به سمت قدرت ها بگیریم، ابتکار و پیشرفت در کشور شکوفا نخواهد شد.اقتصاد مقاومتی یعنی نگاه ما به سمت جوانان باشد.

دیدگاه شما