تات خبر
امروز : شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۱/۲۸ - ۱۰:۵۲

حسن عباسی در همایش قافله عشق:

غرب گرایان نئولیبرال کارخانه سیگار انگلیسی در اشتهارد میزنند

در مرکز استان البرز مشکلات عدیده فرهنگی را می بینیم، طبیعی است که حرکت خودجوش فرهنگی ضرورت دارد به شکل عمومی صورت بگیرد.

تات خبر، به نقل از تیتر۱، حسن عباسی در همایش قافله عشق که به مناسبت هفته هنر انقلابی برگزار شد گفت: در مرکز استان البرز مشکلات عدیده فرهنگی را می بینیم، طبیعی است که حرکت خودجوش فرهنگی ضرورت دارد به شکل عمومی صورت بگیرد. ما در اصفهان هویت فرهنگی اصفهانی داریم و در یزد، خوزستان و … اما در کرج هویت فرهنگی کرجی نداریم. سبک غذای کرج چیست؟ پوشش چگونه است؟ معماری خاص ان چیست؟ اداب و رسوم ویژه کرج و …انسان های بزرگ در استان به آن شهر هویت می بخشند. کرج نیاز به یک هویت فرهنگی کرجی دارد و این در مهندسی فرهنگی شهر کرج تیتر اصلی این فعالیت ها محسوب می شود.

عباسی با اشاره به سالگرد گرامیداشت شهید آوینی افزود:یاد و خاطره این بزرگان را گرامی می داریم و سردمداران و پرچم داران فرهنگی انقلاب اسلامی و … انشالله روزی جمع دوستان فرهنگی کرج سبک زندگی البرزی و سبک زندگی کرجی خاص را با ساز و کارهایی که نیاز دارد به جامعه ملی و سپس جهانی عرضه کنند.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر انقلابی ماندن ادامه داد: ما باید انقلابی بمانیم، اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند من انقلابی ام برای ما مسئولیت ایجاد کرده است و برای اینکه این مسئولیت را به شکل ویژه در جامعه تعمیم ببخشیم و حرکت انقلابی اصلی نظام را در جاهای دیگر شروع کنیم، از محافل فرهنگی باید آغاز شود. تمدن غرب ۲۰۰ انقلاب کرد و با مجموعه ای از۲۰۰ انقلاب تمدن ساخته است ما که مدعی رسیدن به تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی برای ظهور هستیم، حداقل باید ۲۰۰ انقلاب کنیم، انقلاب سال ۱۳۵۷ یک انقلاب سیاسی بوده، پس با یک گل بهار نمی شود. ما برای تحقق ارمانی اسلامی و رسیدن به جامعه آرمانی مهدوی، حداقل ۲۰۰ انقلاب را باید رقم بزنیم.

این تحلیل گر مسائل سیاسی اقتصادی اظهار داشت: ده سال پیش در مجله راهبرد متنی منتشر شد در مرکز تحقیقات استراتژی مجمع تشخیص که پرسشش این بود؟ می خواهید ثروت ملی تولید کنید یا قدرت ملی؟ می خواهید انقلاب اسلامی باشید یا جمهوری اسلامی؟ فرض این بود که اگر انقلاب اسلامی هستیم باید این انقلاب را صادر کنیم و این هزینه دارد. اما اگر انقلاب اسلامی نیستیم “جمهوری اسلامی” هستیم ما دست و پایمان را داخل جمع می کنیم و ثروت ملی تولید می کنیم. نزدیک کرج و اشتهارد کارخانه سیگار می زنیم، میرزای شیرازی رضوان الله تعالی علیه از راه دور در قضایای قیام تنباکو یک دو سطری فتوایی نوشت در خانه و حرم سرای ناصرالیدن شاه، قلیان ها را شکستند، ما می آییم بعد از انقلاب اسلامی انگلیسی ها و امریکایی ها را می آوریم اینجا سیگار مونتانا و کنت تولید می کنیم.

وی با انتقاد از برخی نظریه پردازان غرب گرا در خصوص تفکیک دو گانه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی، گفت: آنها در نهایت به این گزاره می رسند که اگر ما انقلاب اسلامی نیستیم فقط جمهوری اسلامی هستیم نیاز به رهبر انقلاب اسلامی نداریم و رئیس جمهوری اسلامی کافی است. ما اگر جمهوری اسلامی هستیم، ارتش جمهوری اسلامی کافی است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نمی خواهیم، سپاه در سوریه چکار می کند؟ در اشتهارد کارخانه سیگار سازی زدند و بحث تولید ثروت ملی است اما ما دیگر دادگاه عمومی کفایت می کند و دادگاه انقلاب نمی خواهیم چون که انقلاب اسلامی نیستیم.

حسن عباسی با اشاره به موضع گیری رهبری انقلاب در این باره تصریح کرد: رهبری می فرمایند «من انقلابی ام و حوزه علمیه و مجموعه های مختلف باید انقلابی بمانید» این انقلابی بودن به چه معناست، یعنی وضع پوسیده و نابسامانی هست که می خواهیم واژگونش کنیم و یک ساز و کار جدید جایگزین آن کنیم.

این مدرس مسائل استراتژیک با اشاره به وضعیت بحرانی اقتصاد در غرب ادامه داد: آمریکا امروز ۵۹ تریلیون دلار بدهی بالا آورده، اما در داخل استادانشان در دانشگاه و اقتصاد دانانشان در دولت سعی می کنند صدایش را در نیاورند. کشورهای مکزیک، آمریکای شمالی ایالات متحده و کانادا برزیل و آمریکای جنوبی، کل اتحادیه اروپا، چین، هند، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا در وضعیت قرمز و در حال فروپاشی اند اما به ما که گفتند اوضاع آنها گل و بلبل است، اینگونه نیست، تمدن غرب ده سال دیگر را نخواهد دید.

دیدگاه شما