تات خبر
امروز : چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۱۹:۰۷

کارشناس مشاوره فرهنگی هنری آموزش و پرورش اشتهارد:

طرح هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم شهرستان اشتهارد به شیوه جدید در حال اجراست

کارشناس مشاوره فرهنگی هنری آموزش و پرورش اشتهارد گفت: با توجه به مصوب شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر هدایت تحصیلی دانش آموزان در پایه نهم،این طرح در شهرستان اشتهارد اجرایی می‌شود.

به گزارش اختصاصی تات خبر، جابر شاهبیگ کارشناس مشاوره فرهنگی هنری آموزش و پرورش اشتهارد در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: در راستای اجرای طرح جدید هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم،اداره آموزش و پرورش با همکاری مدیران و مشاوران تحصیلی مدارس آزمون های استعداد تحصیلی از دانش آموزان گرفته شد و هم اکنون در حال تصحیح آزمون ها هستیم.

شاهبیگ در ادامه گفت: با توجه به اینکه اولین گروه دانش آموزان هستند که با طرح جدید هدایت می شوند، بنا به احتیاط و درست انجام شدن طرح جدید، تصمیم گرفته شد مدرسه به مدرسه با اولیای دانش آموزان صحبت شود تا در این راستا رشته ها را شاخه آوری و معرفی کرده تا انتخاب صحیح و بهتری را در مدارس شاهد باشیم.

کارشناس مشاوره فرهنگی هنری آموزش و پرورش اشتهارد همچنین گفت: مرحله بعدی استقرار اطلاعات فردی بدست آمده دانش آموزان در سامانه اداره تحصیلی آموزش و پرورش با کمک مشاورین است.که این اطلاعات فردی شامل نظر اولیای دانش آموزان، نتایج ۲ آزمون، نظر مشاور مدرسه و نمرات پایه نهم دانش آموزان است.البته در بعضی دروس نمرات پایه ۷ و ۸ نیز در آن تاثیر دارد.در نهایت فرمی به نام فرم هدایت تحصیلی بدست خواهد آمد.در مرحله آخر که هفته اول تیر ماه است،  طبق برنامه زمان بندی مشخص با حضور مشاورین و اولیای دانش آموزان کار تحویل فرم هدایت تحصیلی انجام می گیرد.

جابر شاهبیگ در نهایت گفت: در تقسیم بندی شاخه ها و رشته های تحصیلی اداره کل، باید نزدیک  به ۵۰ درصد دانش آموزان در شاخه هنرستان و کاردانش سازماندهی شود.

دیدگاه شما