تات خبر
امروز : دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۲۰:۲۰

کارافرین اشتهاردی که در کمتر از یک سال سرمایه خود را چهار برابر کرد، ایده اش را به دیگران می آموزد + تصاویر

برخی مسئولان از جمله محمودی رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان اشتهارد،محمد رضا هادی مسئول بسیج سازندگی اشتهارد، عادل اصفهانی مسئول آب و خاک جهاد کشاورزی اشتهارد و … از گلخانه این کارآفرین برتر شهرستان دیدن کردند.

به گزارش اختصاصی تات خبر، چندی پیش در همین سایت خبری کارافرینی را معرفی کردیم که با وام ۵ میلیونی توانسته بود در بالکن خانه اش گل پرورش داده و ۱۵ میلیون درآمد کسب کند. مهندس مسعود سلیمانی که در رشته ی معماری تحصیل کرده است از روی علاقه به گل رو به پرورش گل آورده است.او که در یکی از دفاتر فنی مهندسی مشغول کار است، هفته ای ۱۰ ساعت روی پرورش گل وقت می گذارد.هفته ای ۱۰ ساعت برابر با دوران بیکاری هر فرد در طول هفته است.او ساعت های بیکاری خود را با ساعات لذت بخش کار با گل پر کرده است.گلهای او ۹ ماهه به ثمر می نشیند و در این ۹ ماه با هفته ای ۱۰ ساعت کار توانسته ۱۵ میلیون درامد کسب کند،درآمدی که خیلی از جوانان کشورمان با ۷۰ ساعت کار در هفته نمیتوانند کسب کنند.بنا به گفته او برای هر گلدان ۴ تا ۵ هزار تومان خرج کرده و ۱۵ الی ۲۰ هزار تومان آنها را میفروشد.

دوشنبه سیزدهم اردیبهشت برخی مسئولان از جمله محمودی رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان اشتهارد،محمد رضا هادی مسئول بسیج سازندگی اشتهارد، عادل اصفهانی مسئول آب و خاک جهاد کشاورزی اشتهارد و … از گلخانه این کارآفرین برتر شهرستان دیدن کردند.

برای بازدید از محل کار این کارافرین باید به منزل او که خانه ای آپارتمانی با حدود ۷۰ متر زیربنا است، میرفتیم.

بالکن زیبای این کارافرین نمونه ۶ متر فضا بیشتر ندارد و حتی در بالکنش دسترسی به نور خوردشید نیز امکان پذیر نیست.او برای تامین نور از لامپ های LED استفاده کرده است.

در این دیدار مهندس محمودی با اشاره به اینکه باید جوانان کشور را به سمت کارافرینی و خود اشتغالی سوق داد گفت: خیلی از جوانان کشور به دلیل نبود کار به راه های خلاف کشیده می شوند که علاج این مشکلات معرفی و آموزش این چنین مشاغل خانگی است که با هزینه و وقت کم، دارمد خوبی را به همراه دارد.

در این دیدار قرار بر این شد که مهندس مسعود سلیمانی جزوه ی آموزش پرورش این گل را تهیه کرده تا او به کمک مرکز فنی و حرفه ای اشتهارد بتواند کلاس های آموزشی را برای علاقه مندان به این حرفه ترتیب ببینید.

دیدگاه شما