تات خبر
امروز : دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۲۱:۱۳

ابوالفضل اینانلو فرماندار شهرستان اشتهارد:

یارانه نمی‌گیرم!

انتقاد صریح استاندار البرز از اینکه برخی افراد غیر نیازمند اقدام به دریافت یارانه می‌ کنند، خبرنگار تابناک را بر آن داشت تا از معاونان استاندار، فرمانداران شهرستان‌ های مختلف استان البرز که منصوب سید حمید طهایی هستند و مدیران کل استانداری بپرسد که آیا یارانه دریافت می‌کنند و یا خیر.

به گزارش تات خبر، سیدحمید طهایی در آخرین نشست شورای برنامه‌ ریزی استان البرز که بیست و ششم اردیبهشت ماه برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت:  هنوز باور نکرده‌ایم که سال گذشته سال سختی در وضعیت بودجه‌ ای بود و نفت به بشکه‌ای ۳۰ دلار تنزل یافت و دشمن نیز در این راه نقش داشت و دشمنی‌ های خود را ادامه داد.

طهایی با بیان اینکه بودجه دولت به نفت وابسته است و منابع درآمدی دولت به شدت کاهش یافت، تصریح کرد: دولت توصیه‌ های مقام‌ معظم‌ رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی را به جدیت دنبال می‌کند و در این راستا گام بر‌ می‌ دارد.

استاندار البرز در این جلسه طی سخنانی که یکی از خبرگزاری‌ها آن را منتشر کرده، با اشاره به اجرای ناقص طرح هدفمندی یارانه‌ ها و ایجاد مشکلاتی در اثر آن عنوان کرد: بخشی از یارانه به افرادی پرداخت می‌شود که نیازمند هستند و بخشی دیگر که یارانه دریافت می‌کنند نیازی به آن ندارند.

طهایی با انتقاد از دریافت یارانه از سوی افراد غیر نیازمند با بیان اینکه یارانه‌ های نقدی می‌توانست در راستای کمک به طرح‌ های عمرانی البرز مورد بهره‌ برداری قرار گیرد، افزود: مبلغ یارانه نقدی پرداخت شده چند‌ برابر کل بودجه استان اعم از ملی و استانی است.

طهایی با اشاره به برخی گلایه‌ های مدیران استانی گفت: اولویت پرداخت به بودجه جاری، یارانه‌ ها و پرداخت‌ های مشابه است که باید برای این موضوع از بودجه عمرانی کم شود.

انتقاد صریح استاندار البرز از اینکه برخی افراد غیر نیازمند اقدام به دریافت یارانه می‌کنند، خبرنگار تابناک را بر آن داشت تا از معاونان استاندار، فرمانداران شهرستان‌های مختلف البرز که منصوب سید حمید طهایی هستند و مدیران کل استانداری بپرسد که آیا یارانه دریافت می‌کنند و یا خیر.

افراد که مورد سوال قرار گرفتند، می‌ توانستند از سه گزینه یارانه می‌گیرم، یارانه نمی‌ گیرم و دوست ندارم به این سوال پاسخ دهم یک گزینه را انتخاب کرده و اگر علاقه‌ داشتند، این فرصت در اختیار آنها قرار گرفت که دلایل گرفتن و یا نگرفتن یارانه را توضیح دهند.

لازم به توضیح است خبرنگار تابناک دسترسی به استاندار البرز نداشت تا این پرسش را از او نیز جویا شود.

در زیر خلاصه‌ ای از پاسخ معاونان استاندار البرز، فرمانداران شهرستان‌ های مختلف البرز و مدیرن کل استانداری را با هم می‌خوانیم:

عبادالله کامکار معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار البرز: از زمانی که یادم می‌ آید یارانه نمی‌ گیرم.

حجت‌ الله ملاصالحی معاون سیاسی و امنیتی استاندار البرز: یارانه نمی‌گیرم.

هیربد معصومی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز: در مثل می‌گویند در دیگ باز است، حیای گربه کجا رفته، (با خنده) ما هم که انسان‌ های با حیایی هستیم و یارانه نمی‌ گیرم.

علی اندرزگو مسئول دفتر و مدیر کل حوزه استاندار: بله یارانه می‌گیرم.

ذبیح‌ الله قائمی معاون استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ ریزی البرز: این موضوع یک مسئله شخصی است و هر کسی می‌ تواند یارانه بگیرد یا نگیرد. لذا به این پرسش پاسخ نمی‌ دهم.

محمد تقی ایرانی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج: دو ساله یارانه نمی‌ گیرم، ولی بچه‌ هایم می گویند حق ماست و باید بگیریم. ما پیش از این یارانه می‌ گرفتیم، ولی در دولت تدبیر و امید گفتند نگیرید و ما هم نگرفتیم.

ابوالفضل اینانلو فرماندار شهرستان اشتهارد: یارانه نمی‌گیرم.

علی‌ قنبر زمانی فرماندار شهرستان فردیس: یارانه نمی‌گیرم، از چه زمانی یارانه نگرفتم و علت آن زیاد مهم نیست، مهم این است که فعلا یارانه نمی‌گیرم.

حجت‌ الله صادقی فرماندار شهرستان نظرآباد: حتما باید به این سوال جواب دهم؟ این موضوع شخصی است و علاقه‌ای برای پاسخ به این پرسش ندارم.

ابولقاسم پالیزگیر فرماندار شهرستان ساوجبلاغ: ما قبلا یارانه می‌گرفتیم، اما چندی پیش به صورت رسمی اعلام کردند که مدیران دولتی نباید یارانه بگیرند و من حدود ۲ سال است از گرفتن یارانه انصراف داده‌ام.

مصطفی فراهانی فرماندار شهرستان ساوجبلاغ:  سری اول یارانه می‌گرفتم ولی در سری دوم از گرفتن یارانه انصراف دادم.

بی‌بی عصمت سرافرازی مشاور استاندار و مدیرکل بانوان و خانواده استانداری البرز: من در جریان نیستم. تلفن همراهم را به همسرم می‌دهم تا از او سوال کنید و همسر خانم سرافرازی در جواب گفت: تا فروردین ماه یارانه می‌گرفتیم، ولی بعد یارانه ما را قطع کردند که ما نیز در مقابل اعتراض کردیم. در پاسخ اعتراض گفتند شما صاحبخانه هستید و حقوق بالای دو میلیون و پانصد هزار تومان در ماه دریافت می‌کنید و به همین دلیل به شما یارانه تعلق نمی‌گیرد.

توکل لطفی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری البرز: دولت تدبیر و امید اعلام کرد یارانه نگیرید و ما هم نگرفتیم. خانواده ما چهار نفره است که یارانه‌ای حدود  ۱۸۰ هزار تومان دریافت می‌کردیم و حالا به خاطر دولت از این پول گذشتیم.

صمد بهزاد مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و  بین‌ الملل استانداری البرز: یک سال است انصراف داده‌ام و دیگر یارانه نمی‌گیرم. زمانی که انصراف دادم از معاون خود هم خواستم با من همراه باشد و ایشان نیز از گرفتن یارانه انصراف داد.

مسلم عادلی مدیر کل امنیتی و انتظامی: ما به دولت فعلی اعتماد کردیم و انصراف دادیم.

محمد بدری مدیر کل امور اداری و مالی استانداری البرز: اعلام کردند به کسانی که حقوق بالای دو میلیون و پانصد هزار تومان در ماه دریافت می‌کنند یارانه تعلق نمی‌گیرد و بنده به همین علت پیگیر گرفتن یارانه نشدم، البته دختر و پسرم حالا ازدواج کرده‌اند، اما هنوز نتوانسته‌اند یارانه خود را برقرار کنند و تاکنون موفق به دریافت یارانه نشده‌اند.

حمیدرضا عسگری مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز: من یارانه دریافت نمی‌ کنم و برای این کار هم دلیل خاصی نداشتم. از ابتدا دنبال یارانه نبود.

حاجی‌ وند مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری البرز: الان به این سوال نمی‌خواهم جواب بدهم، بعدا در این مورد با هم صحبت می‌کنیم!

منبع:کرج رسا

دیدگاه شما