تات خبر
امروز : سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۱۷:۴۱

زیر کشت رفتن ۳۰۰۰ هکتار از اراضی بایر اشتهارد

فرماندار اشتهارد از طرح انتقال پساب تصفیه‌خانه فاضلاب کرج به این شهرستان خبر داد و گفت: اگر این طرح اجرایی شود حدود ۳۰۰۰ هکتار از اراضی اشتهارد قابل کشت می‌شود.

تات خبر، ابوافضل اینالو در مصاحبه با خبرگزاری دانشجو، با اشاره به مشکلاتی که در سال‌های اخیر گریبانگیر بخش صنعت شده است، گفت: فرمانداری اشتهارد در نظر دارد یک کارگروه به‌منظور حمایت از صنعت این شهرستان و بررسی مسائل و مشکلات تولیدکنندگان در بخش‌های مختلف تشکیل دهد.

وی برطرف کردن مشکلات کارگری کار فرمایی، مشکلات مالیاتی، بیمه و بانکی را از اولویت‌های این کارگروه برشمرد و افزود: برنامه دیگر فرمانداری ساماندهی و مکانیزه کردن اراضی کشاورزی از طریق ایجاد شهرک کشاورزی با همکاری جهاد کشاورزی است.

فرماندار اشتهارد در ادامه از فاضلاب شهری به‌عنوان یک فرصت برای توسعه یاد کرد و افزود: طرح انتقال پساب تصفیه شده فاضلاب کرج به اشتهارد در دستور کار قرار دارد و در صورتی که به نتیجه نهایی برسد بیش از ۳۰۰۰ از اراضی بایر اشتهارد قابل کشت می‌شود.

اینانلو از پیشرفت ۸۰ درصدی آب شیرین‌کن اشتهارد خبر داد و یادآور شد: تابستان امسال و هم‌زمان با هفته دولت این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

دیدگاه شما