تات خبر
امروز : پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۳/۰۶ - ۱:۰۴

حجت الاسلام فتاح شاهبیگ، کارشناس مسائل مذهبی;

مصوبه ای که با بیانات رهبری منافات دارد!

فتاح شاهبیگ مصوبه ی شورای عالی آموزش و پرورش، مبنی بر کاهش ساعات درس علوم دینی و قرانی در مدارس متوسطه را خلاف بیانات رهبری می داند.

حجت الاسلام فتاح شاه بیگ کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار تات خبر،  درباره ی کاهش ساعت دروس علوم دینی و قرآنی در مدارس متوسطه گفت : خداوند متعال به قلم دانشمندان و سطر هایی که می نویسند قسم یاد می کند، که البته این قسم به قلم وسطر ها، به خاطر ارزش دانش و دانشمندان است که در این راه خسته نشوند و احساس شکست نکنند، چرا که حامی آنان خداوند متعال است و چه ارزش و افتخاری بالاتر از اینکه خداوند متعال به کار و شغلی سوگند بخورد.بنابراین ارزشی بالاتر از علم و دانش دراین دنیا وجود ندارد.

فتاح شاه بیگ در ادامه افزود:جای شک و شبه نیست که انقلاب ما انفجار نور بود و هدف از انقلاب اسلامی ایران، تقویت این نور که همان معارف اسلامی است و از قرآن و عترت ناشی می شود،بوده و هست. همان طور که در قرآن کریم هدف همه ی قیام ها و انقلاب انبیا و رسولان را تعلیم، تعلم، تزکیه و آشنایی با محاسن و تشویق به آن و آشنایی با رذایل و پستی ها و اجتناب از آن میداند، همانطور که در قرآن آمده است، هدف از بعثت و قیام رسول خاتم یکی تعلیم و تعلم، دوم تزکیه و حکمت است.

حجت الاسلام شاه بیگ ادامه داد: بعد از انبیا، امامان معصوم (ع) همگی در همین راه به شهادت رسیدند و همچنین کتاب هایی نظیر بحارالانوار که ۱۲۵ جلد است و دهها کتاب دیگر… و همچنین گفته امام علی که میفرماید: خلافت و حکومت بدون نشر فرهنگ اسلامی بی ارزش تر از آب بینی بز است، شاهد بر این مطلب است که این بزرگواران دغدغه معارف دینی را داشته اند. در انقلاب اسلامی ایران که صد ها هزار شهید تقدیم اسلام و قرآن و عترت کردیم، هدفش بقا دین و آشنایی مردم با معارف دینی بود که در این زمینه، وصیت نامه شهدا که هر وجدان  غافل و خفته ای را بیدار میکند، گواه این مطلب است.

حجت الاسلام شاه بیگ در نهایت با طرح ان سوال که : آیا چنین مصوبه هایی با روح قرآن، عترت سیره انبیا و امامان، روح انقلاب اسلامی و همچنین هشدار های پیاپی و مستمر مقام معظم رهبری تناسب دارد یا نه؟! گفت: این نوع مصوبه ها با بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند: نفوذ فرهنگی و شبیخون فرهنگی را جدی بیگیرید، منافات دارد.

دیدگاه شما