تات خبر
امروز : یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ - ۱۸:۵۷

مدیر عامل آبفای البرز:

استان البرز پایین ترین میزان برخورداری از شبکه های تصفیه فاضلاب دارد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز گفت: این استان پایین ترین میزان برخورداری از شبکه های تصفیه فاضلاب شهری را دارد.

تات خبر، به نقل از ایرنا، غلامرضا رضایی فر، روز یکشنبه در همایش پیشگیری از آسیب های سوء مصرف مواد مخدر که در سالن همایش های این شرکت برگزار شد افزود:می بایست در این زمینه اقدمات اساسی با برنامه مشخص انجام شود.
وی ادامه داد: اکنون ظرفیت جمع آوری،دفع و تصفیه فاضلاب در استان البرز به ظرفیت ۱۴۰ هزار نفر است که می بایست تا پایان سال ۹۶این ظرفیت به ۵۰۰ هزار نفرافزایش یابد.
رضایی فربا بیان اینکه تامین منابع مالی در این شرایط کار دشواری است، اظهار کرد: با نگاه به مشکلات اعتباری و اهمیت این موضوع کار دنبال می شود.
وی با اشاره به اقدامات شرکت آبفای البرز در دو سال گذشته در اجرای طرح های آبرسانی گفت: دراین مدت زمان به لحاظ وضعیت اعتباری شرایط خاصی حاکم بود و کمبود منابع اعتباری نتوانست مانع اجرای طرح های آب و فاضلاب شود.
رضایی فرخاطرنشان کرد: شرکت آبفای البرز وظیفه و خدمات خود را به صورت شبانه روزی و با نگاه اقتصاد مقاومتی در جهت مهندسی مجدد طرح ها انجام داد.
وی به دیگر اقدامات شرکت آبفای البرزدر دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: برای رفع مشکل آب شرب مردم کرج ظرفیت تصفیه خانه کرج را از ۵۵۰ لیتر در ثانیه به یک هزارو ۵۰۰ لیتر در ثانیه افزایش دادیم و این اقدام حداقل به دو سال زمان نیاز داشت که ظرف ۴۷روز شرایط و مشکل کمبود آب شرب به حداقل رسید.
وی تصریح کرد: یکی از اقدامات عمده شرکت آبفای البرز تامین منابع مالی و تنوع بخشی به منابع مالی و استفاده از ظرفیت های مختلف است تا شرایط را از اتکا به اعتبارات ملی دور کنند.
وی بیان داشت: تا کنون ۱۱۰ میلیارد تومان مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح ها بوده است نمونه اقدمات انجام گرفته تصفیه خانه اشتهارد با ۱۶میلیارد تومان ، فعال کردن طرح مدول دوم تصفیه خانه شهر کرج با فاینانس خارجی با ۸۰ میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه با مشکلات زیادی که این شرکت و پیمانکار تحمل کرد کار به جایی رسید که اکنون این تصفیه خانه فعال است .

دیدگاه شما