تات خبر
امروز : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۳/۱۹ - ۹:۱۱

مدیر مرکز قرآن و عترت اشتهارد خبر داد;

اعلام برنامه های قرآنی در شهرستان اشتهارد به مناسبت ماه مبارک رمضان

حسین قربانی مدیر مرکز قرآن و عترت اشتهارد در گفتگو با خبرنگار تات خبر به بیان برنامه های ماه مبارک رمضان شهرستان اشتهارد پرداخت .

به گزارش اختصاصی تات خبر، جواد قربانی مدیر مرکز قرآن و عترت اشتهارد در این گفتگو با خبرنگاه ما اعلام کرد : مرکز قرآن و عترت شهرستان اشتهارد امسال نیز همانند سالهای گذشته برنامه جزء خوانی قرآن کریم، هر روز در ماه مبارک رمضان را در سه نقطه از شهرستان برگزار می کند . محفل اول که که محفل متمرکز می باشد در مسجد امام رضا (ع)، محفل دوم در مصلای حضرت بقیه الله الاعظم ( عج ) و محفل سوم در مسجد حضرت ابوالفضل ( ع ) روستای پلنگ آباد ( از توابع شهرستان ) میباشد .

قربانی در ادامه افزود : ما امسال برای اولین بار محفل جزء خوانی در روستای پلنگ آباد داریم .این محافل همزمان رأس ساعت ۱۸ شروع میشود که ابتدا توسط یکی از اساتید علوم قرآنی به بیان ویژگی های جزء مورد نظر می پردازد سپس قاریان با نوای گرم خویش روزه داران رابه فیض می رسانند و در پایان برنامه جوایزی به رسم یادبود به عزیزان به قید قرعه اهداء می گردد.

حسین قربانی در ادامه گفت : در ماه مبارک رمضان مسابقه عطر یاس ۲ را داریم که شرکت کنندگان در این مسابقه میتوانند با حفظ سوره های جمعه و حجرات بدون در نظر گرفتن قواعد تجویدی به رقابت با یکدیگر بپردازند.زمان این مسابقه از روز جمعه ۱۱ /۴ لغایت ۱۳ / ۴ میباشد.

قربانی همچنین گفت : یکی دیگر از برنامه های ماه مبارک رمضان در اشتهارد محفل انس با قرآن کریم می باشد که زمان این برنامه ۱۷ ام ماه مبارک رمضان ، در آستانه شبهای قدر در مسجد امام حسین ( علیه السلام )  هست . در این محفل سید مصطفی حسینی ( نفر اول مسابقات بین المللی مالزی ) حضار را به فیض می رسانند و در ادامه از استاد حسینعلی شریف ( صدای ماندگار اذان در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ) تجلیل خواهد شد .

مدیر مرکز قرآن و عترت اشتهارد در آخر به برنامه جشنواره مسابقات قرآنی و ورزشی نیز اشاره کرد که در این مسابقات که با همکاری حوزه حضرت آیت الله خامنه ای ( مدظله العالی ) برگزار می شود، هر تیمی از مساجد شهرستان در گروه های قرآن ، مداحی و مسابقات ورزشی به رقابت با یکدیگر می پردازند .

دیدگاه شما