تات خبر
امروز : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۳/۲۵ - ۲۰:۵۶

کارشناس اموربین الملل مطرح کرد؛

غارت اموال ایران، به یک «رسم آمریکایی» تبدیل خواهد شد!/ دولت باید شکایت خود را به «دادگاه لاهه» اعلام کند

اغلب کارشناسان سیاسی اکنون سیاست تسامح و تساهل را نخ نما و نا کارآمد می دانند و لازم می بینند درقبال گستاخی های دولت آمریکا و کانادا از سیاستی انقلابی، بهره برده شود.

تات خبر،به نقل از «طنین شهر»، سیدحمیدسلطانی، کارشناس اموربین الملل در خصوص غارت ۱۳ میلیارد دلاری اموال ایران توسط کانادا گفت: این که دولتی بتواند با ادعایی واهی و اثبات نشده دست به غارت اموال کشور دیگری بزند، قوانین بین المللی را به طور کلی نقض خواهد کرد.

وی افزود: براساس تعهدات بین المللی، اموال تمامی دولت ها مشمول قانون مصونیت قضایی هستند و نقض این قانون در خصوص اموال کشور ایران باید توسط مراجع ذی صلاح قویا پیگیری شود.

سلطانی خاطرنشان کرد: این گونه بی نزاکتی های سیاسی چنانچه با واکنش صریح دولت ایران مواجه نشود در آینده به رسمی آمریکایی مبدل خواهد شد و  موجب می شود تا قبح غارت اموال ملت ها از  سوی کشورهای غربی از بین برود.

وی در ادامه تصریح کرد: اغلب کارشناسان سیاسی اکنون سیاست تسامح و تساهل را نخ نما و نا کارآمد می دانند و لازم می بینند درقبال این گونه گستاخی ها از سیاستی انقلابی بهره برده شود.

این کارشناس اضافه کرد: بهانه ای که کانادا بوسیله آن در صدد توجیه غارت اموال ایران است مربوط به وقایع بین سال های ۱۳۸۱-۱۳۶۲ می باشد و این که چرا با گذشت این سالها کانادا اکنون تصمیم به دریافت غرامت کرده است؟ سوالی است که باید از موافقان برجام و «دیپلماسی لبخند» جویا شد.

وی در ادامه به سخنان اخیر رئیس جمهور در خصوص گشایش های پسا برجام اشاره کرد وگفت: برجام تقریبا هیچ گشایش سیاسی را برای کشور ایجاد نکرده است و  پیامد سیاسی آن صرفا، گشوده شدن درب خزانه  ملی بر روی کشورهای سود جو از طریق غارت اموال و البته سرمایه گذاری های کلان در بخش صنعتی و اقتصادی بوده است.

این کارشناس  امور بین المللی در پایان اظهارکرد: تکرار غارت اموال ایران و انفعال دیپلماسی کشور موجب تضییع حقوق ایرانیان خواهد شد و می بایست دولت در این خصوص دست به اقدامات قهرآمیزتری همچون بردن شکایت به دادگاه لاهه بزند تا پدیده نوظهور غارت اموال ایران بطور کلی ریشه کن شود.

دیدگاه شما