تات خبر
امروز : سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۴/۰۸ - ۱۸:۳۳

جانباز شیمیای در گفتگو با تات خبر;

مدافعان حرم مظلومان تاریخ اند / جانبازان شرمنده همسران خود هستند

به مناسبت هشتم تیر، روز مبارزه باسلاح های شیمیایی، مصاحبه ای با یکی از جانبازان شیمیایی شهرستان اشتهارد داشتیم.

به گزارش اختصاصی تات خبر، به مناسبت هشتم تیر، روز مبارزه باسلاح های شیمیایی، مصاحبه ای با یکی از جانبازان شیمیایی شهرستان اشتهارد داشتیم.بعد از هماهنگی با این جانباز، قرار بر این شد که مصاحبه در منزلش انجام شود.برای پیدا کردن منزل او کار سختی نداشتیم چرا که پرچم سه رنگ کشور عزیزمان بالای منزلش نصب شده و از فاصله چند صد متری پیدا بود.

محمد اسماعیل محمودی متولد ۱۳۳۷، اولین بار بهمن ماه ۱۳۶۲ عازم جبهه شد.او که قبلا خدمت سربازی خود را انجام داده بود، مانند دیگر همرزمان خود داوطلبانه به جبهه اعزام می شد.این جانباز اشتهاردی ابتدا ۱۰ روز فشرده و طاقت فرسا را در اردوگاه شهید دستغیب گذرانده و سپس عازم منطقه طلاییه برای شرکت در عملیات خیبر شد.

محمودی درباره این عملیات میگوید: طبق گفته ی فرماندهان ایرانی، عراقی ها برای هر متر مربع، یک خمپاره شلیک کرده بودند ولی با این وجود در حال پیشروی بودیم و نزدیک بود بصره را تصرف کنیم.صدام که از قدرت ایرانی خبر داشت و میدانست نمیتواند جلوی پیشروی ایرانی ها را بگیرد، ناچار به استفاده از بمب های شیمیای شد.

محمودی در همین عملیات مصموم شد.۳۳ سال از آن عملیات میگذرد و اسماعیل محمودی همچنان درگیر عواقب ناشی از بمب های شیمیای است و همواره دارو هایش را در کنار خود دارد.

او که بعد از حادثه ی عملیات خیبر ۵ بار دیگر به جبهه اعزام شد، با چنان شوق و هیجانی عکس های زمان جنگ را نگاه میکرد که گویی دلش هوای جنگ دوباره با مستکبران را کرده است.

نظر این جانباز اشتهاردی را در مورد مدافعان حرم پرسیدیم و در پاسخ اینگونه شنیدیم:

مدافعان حرم مظلومان تاریخند.کسانی که دور از خانواده و  در غربت شهید می شوند و به آنها انگ پول پرستی میزنند.با وجود اینکه ارزش کار مدافعان حرم بیشتر است ولی در هشت سال دفاع مقدس شهیدان ارزش و احترام بیشتری داشتند.

محمودی در مورد رنج های همسران جانباز اینگونه میگوید: واقعا شرمنده خانواده و همسرم هستم،بعضی مواقع جانباز ها بد اخلاقی هایی را انجام میدهند که عمدی نیست و تنها خدا می تواند پاداش همسران جانباز را بدهد.

انتهای خبر/

دیدگاه شما