تات خبر
امروز : شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۴/۱۱/۱۰ - ۱۸:۵۸

میزان آب شیرین تولیدی در اشتهارد بسیار کمتر از نیاز شهرستان است

آب شیرین تولید شده به میزان ۵۰۰۰ متر مکعب در روز می باشد که مصرف هم اکنون شهر اشتهارد ۸۰۰۰ متر مکعب در روز می باشد.

DSC_0129

به نقل از تات خبر ،مردم اشتهارد سال هاست با مشکل نبود آب سالم دست به گریبانند. در همین خصوص مصاحبه ای با یوسفی مدیر آبفا منطقه اشتهارد داشتیم.

یوسفی در این رابطه اظهار کرد: مشکل نداشتن آب سالم در اشتهارد سال هاست به مشکل مسئولان استانی تبدیل شده که در همین راستا پروژه شیرین سازی آب اشتهارد در دست اجرا است.این پروژه اولین طرح در شهرهای اطراف استان تهران می باشد که با مشارکت بخش خصوصی در حال ساخت است. در این طرح شیرین سازی آب به روش BOO انجام می شود و ظرفیت تولید روزانه آن ۱۳ به ۲ می باشد. زمین محل احداث این طرح قسمت جنوبی شهر اشتهارد می باشد.

وی ادامه داد : مهم ترین کار این طرح کشیدن خط لوله به طول ۸ کیلومتر میباشد که آب را بتواند به شمال شهر برساند. زمان شروع پروژه چهارم دی ماه ۹۴ است و زمان تحویل پروژه اواخر تابستان سال ۹۵خواهد بود. هزینه اجرای طرح برای سرمایه گذار ۶۲ میلیارد ریال است.

مدیر آبفا منطقه اشتهارد همچنین خاطر نشان کرد : این میزان هزینه مقداری از طرف خود سرمایه گذار و مقداری نیز از طرف بانک به آنها از طریق وام پرداخت می شود. بعد از اجرای این پروژه سرمایه گذار آب را به اداره آب و فاضلاب می فروشد و هزینه گردخود را به دست می آورد.

وی در پایان اظهار داشت که این آب شیرین تولید شده به میزان ۵۰۰۰ متر مکعب در روز می باشد که مصرف هم اکنون شهر اشتهارد ۸۰۰۰ متر مکعب در روز می باشد.

دیدگاه شما