تات خبر
امروز : سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۲۰:۲۶

ژنرال آمریکایی: رفتار شناورهای سپاه در آبهای بین المللی بسیار امن است!

«جوزف وُتِل» فرمانده کل ستاد فرماندهی ایالات متحده با حضور در تنگه هرمز رفتار شناورهای نظامی ایران را بسیار امن ذکر کرد و از نیروهای آمریکایی خواست از وقوع هرگونه محاسبات دریایی خودداری کنند.

تات خبر به نقل از «تیتریک»، یک ناو آمریکایی  بار دیگر تا نزدیکی آب های ایران در تنگه هرمز پیش رفت که با تقابل شناورهای سپاه پاسداران ایران روبرو شد.

ژنرال جوزف وتل: رفتار شناورهای سپاه در آبهای ایران بسیار امن است!

ناو آمریکایی “یو اس اس نیو اورلئانز” ساعاتی پیش در حال عبور از تنگه هرمز نزدیک آبهای ایران شده بود که با شناورهای سپاه پاسداران ایران روبرو شد. این ناو آمریکایی این بار میزبان ژنرال «جوزف وُتِل» فرمانده کل ستاد فرماندهی ایالات متحده بود.

به گزارش پایگاه خبری « تامپا بی  » به نقل از « رویترز »  شناورهای سپاه شامل  ۵ شناور، چهار فروند قایق تندرو که سه فروند مسلح به تیربار و یک فروند شناور گشتی حامل موشک بوده اند گزارش شده است.

ژنرال جوزف وتل: رفتار شناورهای سپاه در آبهای بین المللی بسیار امن است!

اما ژنرال وتل بعد از مشاهده چنین صحنه ای در سخنرانی برای ۶۵۰ نیروی حاضر در عرشه گفت:

” حرکت شناورهای ایرانی حرفه‌ای و امن هستند، اما در عین حال نسبت به احتمال وقوع رویدادهای ناامن یا غیرمعمول نیز بایستی هوشیار باشید.

همان‌طور که دیدید در فضای نسبتا محدود این منطقه امکان اشتباه محاسباتی بسیار بالاست.

و ما همیشه زمان کافی برای سنجش رفتار طرف مقابل نداریم. رخداد امروز مشخص کرد که فرصت ما در حد چند دقیقه است، پس بایستی بسیار دقیق عمل کرد و از وقوع هرگونه اشتباه محاسباتی دریایی در این منطقه خودداری کرد.

اقدام امروز شناورهای سپاه  “امن” بود. رفتار نیروهای ایرانی در زمره رفتارهای امن دسته‌بندی می‌شود”.

ناوهای آمریکایی سالانه حدود ۲۵۰ بار از تنگه هرمز گذر می کنند.

امتی – تیتر یک

دیدگاه شما