تات خبر
امروز : پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۴/۲۴ - ۱۷:۴۶

جمعی از خانواده‌ های رزمندگان و شهدا و جانبازان کرج خطاب به مسئولین:

همت؛ پروژه ای که گره مشکلات ترافیکی البرز را کور می کند!/ متاسفانه فاصله زیادی بین شعار و عمل مسئولین دیده می شود

کرج؛ این کلان ده بی سر و سامان بویی از یک شهر تعریف شده با چهار چوب امنیتی رفاهی و اجتماعی و حتی اقتصادی نبرده است بلکه نقش محلل و انباری و حاشیه نشینی شهر تهران را ایفا میکند.

 جمعی از اهالی  و خانواده های رزمندگان و شهدا و جانبازان کرج با ارسال نامه ای  به پایگاه خبری البرز ۲۴ نسبت به مشکلات این کلانشهر واکنش نشان دادند.

در این نامه آمده است:

متاسفانه فاصله زیادی بین شعار و عمل مسئولین کشوری می بینیم در بیان مجامع صحبت از راهبردهای ۲۰ الی ۱۰۰ ساله و کارهای مبتنی بر علوم کارشناسی شده میکنند اما در عمل غافل از دید چند ساله و ایجاد بحران اجتماعی و زیست محیطی ماندگار برای چندین نسل،  بحران جمعیتی و ترافیکی شهر تهران یکی از عوامل لاینحلی است که برای برون رفت از این معضل حتی مقطعی  اقدام به ایجاد پروژه هایی مینمایند  که پایان خوبی ندارند از جمله پروژه بزرگراه همت که انتهای ان به شهر کرج  منتهی شده و گره کوری را  به مشکلات این شهر منتقل میکند.

این کلان ده بی سر و سامان بویی از یک شهر تعریف شده با چهار چوب امنیتی رفاهی و اجتماعی و حتی اقتصادی نبرده است بلکه نقش محلل و انباری و حاشیه نشینی شهر تهران را ایفا میکند مسئولین  و نمایندگان منتخب این شهر نیز در این چهار چوب خدمت میکنند.

چند سالی است به برکت این همجواری منطقه  پاک  کرج به جمع شهرهای آلوده پیوسته است مخصوصا در فصل سرما بعلت وارونگی هوا و نزدیکی منطقه شمال عظیمیه  و حسن آباد  و بخشی از گوهر دشت به این  سطح، غلظت این آلودگی و اثرات آن  نمود بیشتری دارد  منطقه عظیمیه و شمال کرج کاملا در دهلیزی که توسط کوههای اطراف شرق و شمال  و تپه اسلام آباد محصور شده است  بعلت جریان گردش  هوای کم ،  آلودگی پایداری و ایستایی بیشتری نسبت به مناطق دیگر دارد.

متاسفانه  مقرر گردیده انتهای پروژه همت در ارتفاعات  شمالی کرج  معروف به بام  کرج در بلند ترین نقطه منتقل کنند که صرف هزینه های هنگفت و تراشیدن ارتفاعات مناطق جنگل مصنوعی نه تنها محیط زیبای طبیعی را از بین میبرند و مهمتر از آن  شاهد فاجعه تزریق هزاران تن آلودگی به سطحی که در زمستان فاصله  آپارتمان ها و اماکن مسکونی ان در تماس با سطح متراکم بالایی وارونگی است  و غلظت بیش از استاندارد نتیجتا  مجبور خواهند شد برای نگاهداشت  مردم مجبور به تعطیلی بزرگراه و یا تخلیه اماکن مسکونی تا حد خیابان  آزادگان  شود.

توجه شود قرار است این محور ۵۰ درصد بار ترافیکی تهران کرج را تحمل کند این حجم از خودروها در شیب تند چه میزان آلودگی را به این سطح نزدیک به محل سکونت که ایستایی بیشتری دارد تزریق خواهند کرد فاجعه آمیز است   فلذا با توجه به شروع کار استدعا داریم نسبت به نجات مردم اقدام نمایید قطعا اگر امیدی به دستگاههای ذیربط  که تحت فشار پیمانکاران و ذینفعان همچون مسئولین شهری و محیط زیست یکبار هم شده از سلامتی ساکنین این شهر با هر هزینه ای دفاع کنید و از یک فاجعه زیست محیطی که سالها بر پیکر اینشهر چنگ خواهد زد جلوگیری کنید .

راه اندازی سایت جنوبی محور همت به محمد شهر به نظر عوارض و هزینه های  بمراتب کمتری خواهد داشت، در هیچ کشور و شهری کمربندی بین شهری را به مرکز ریزش هوای مطبوع شمالی که حکم ریه شهر را دارد  منتقل نمیکنند خواهشمند است گزارشی در این خصوص تهیه فرمایید.

جمعی از اهالی  و خانواده های رزمندگان و شهدا و جانبازان کرج

انتهای پیام/

دیدگاه شما