تات خبر
امروز : دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۴/۲۸ - ۵:۵۵

امام جمعه شهرستان فردیس گفت:

برخی مسئولین شهرستان فردیس دغدغه فرهنگی ندارند

حجت الاسلام ایمانی گفت : کوتاهی و قصور مسئولین دربخش فرهنگی قابل قبول است بنده درخطبه های نماز جمعه بارها بر مسئله فرهنگی شهرستان تاکید کردم و لزوم ورود جدی مسئولین را در بحث حجاب و عفاف خواستار شدم .

حجت الاسلام ایمانی امام جمعه شهرستان فردیس در گفتگو با خبرنگارفردیسان  در خصوص نابه سامانی های فرهنگی در این شهرستان  گفت: باتوجه به این که فردیس یک شهر مهاجر پذیراست و از تمام قومیت ها و تفکرات مختلف و فرقه های ضاله  در این شهر حضور دارند موضوع ساماندهی فرهنگی در این شهرستان اهمیت زیادی دارد.

وی درادامه افزود: مسلما حضور فرقه های ضاله در این شهر برای پیشبرد اهداف و فرهنگ خود که همانا ابتذال جامعه می باشد اهمیت موضوع فرهنگی را دو چندان نموده است، بنابراین لازم است علاوه بر برخورد قهریه  درپارک ها و مجامع عمومی  آموزش و پرورش،دانشگاه ها و جامعه ی روحانیت که وظیفه ی اصلی فرهنگ ساز ی را به عهده دارند  در این زمینه اقدام نمایند .

نماینده ی ولی فقیه در شهرستان فردیس در ادامه بر کوتاهی برخی ادارات مسئول  در بخش فرهنگی این شهرستان تاکید کرد و گفت: متاسفانه با دخالت هایی که درارتباط با تشکیل اتاق اصناف شهرستان فردیس در  کرج صورت گرفت وبا فامیل بازی ها و دوست بازی ها یی که بین مسئولین شهرستان متداول بود کسانی در اصناف خیمه زده اند که دغدغه فرهنگی را ندارند .

وی درادامه تصریح کرد: متاسفانه اتاق اصناف به عنوان متولی اصلی صنف پوشاک بر نوع عرضه پوشاک در بازار فردیس نظارتی ندارد، از طرفی اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و متولیان فرهنگی شهر نظارت لازم  را بر فروشگاههای محصولات فرهنگی و سی دی فروشی ها ندارند.

با توجه به قرارداشتن درفصل تابستان، پارک های شهرستان به حال خود رها شده اند و از طرفی انواع سی دی های غیرمجاز در فردیس به فروش می رسد و  دشمنان نیز از طریق فضاهایی که در اختیاردارند  نهایت بهره برداری را از این موضوع می کنند.

حجت الاسلام ایمانی در پایان تصریح کرد: کوتاهی و قصور مسئولین دربخش فرهنگی قابل قبول است بنده  درخطبه های  نماز جمعه  بارها بر مسئله فرهنگی شهرستان تاکید کردم و لزوم وورد جدی مسئولین را در بحث حجاب و عفاف خواستار شدم .

وی در پایان از تمام ارگان هها و نهادهای اجرائی و فرهنگی شهرستان فردیس  که دغدغه فرهنگی و غیرت دینی دارند خواست تا با یک همت جمعی برای تقویت بخش فرهنگی این شهرستان به خصوص بخش عفاف و حجاب گام بردارند زیرا اگر جامعه به ابتذال کشیده شود همه ی  افراد آسیب خواهند دید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما