تات خبر
امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۵/۰۳ - ۰:۰۰

استان البرز زیر سایه پایتخت دارای کمبود شدید است/ حداقل ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی دیگر در البرز نیاز است

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی گفت: اگر استان البرز بخواهد از نظر تعداد تختهای بیمارستانی به نرم کشوری برسد، ده برابر کار امروز نیاز است و هم اکنون حداقل ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در این استان کم داریم.

تات خبر به نقل از “تیتریک“؛ وزیر بهداشت، سید حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه افتتاح چند طرح بهداشتی، درمانی و بیمارستانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: استان البرز جزو استانهای محروم است که دلیل آن زیر سایه پایتخت بودن است، این استان دارای کبود شدید است و برای همین ما با سرعت بیش از آنچه که کار شده باید کار کنیم تا محرومیتها کاهش پیدا کند.
استان البرز زیر سایه پایتخت دارای کمبود شدید است/ حداقل 2 هزار و 500 تخت بیمارستانی دیگر در البرز نیاز است

وی افزود: اگر در این استان بخواهد تعداد تختهای بیمارستانی به نرم کشوری برسد ده برابر این کار امروز نیاز است، در استان البرز حداقل ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی کم داریم، البته اساس بر پیشگیری و تقویت بهداشت است.

این مسئول با بیان اینکه، این سفر دوم است که به استان البرز انجام شده اظهار داشت: این سفر برای بهره برداری از پروژه ها و سفر اول برای بهره برداری از حوزه های بهداشتی بود که ۲۱۰ پایگاه و ۶۷ مرکز جامع سلامت افتتاح و چیزی بالغ بر ۲ و نیم میلیون نفر از جمعیت استان البرز تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار گرفتند.

هاشمی گفت: اکنون نیز که ۷۲۰ تخت بیمارستانی در کمتر از ۱۸ ماه با حداقل هزینه ساخته شده و سه داشگاه و ۳۰ اتاق عمل به همراه دوبرابر شدن امکانات و نونوار شدن و تجهیز شدن بخشهای مختلف در سفر دوم صورت گرفته نشان از افقهای خوب در طرح تحول سلامت دارد.
این طرح شروع شده و هم در مجلس و هم در دولت آینده ادامه پیدا خواهد کرد و کاری که شروع شده باید به نتیجه برسد، این کار تیمی انجام شده در استان البرز که جزو معدود استانهای کشور است که هماهنگی در آن زیاد است، موانع برداشته شده و خود مسئولین استانی موانع پیشرفت و مسیر توسعه را با دستان خود برخواهند داشت.
وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برای رسیدن به وضعیت مطلوب در کشور، حداقل ۹۰ هزار تخت بیمارستانی نیاز است که انجام آن با امکانات دولتی امکانپذیر نیست، برای همین ساز و کار دیگری باید در مجلس تصویب شود و تا بتوان جهش قابل توجهی ایجاد کرد و یکی از این جهش ها ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت از بیمه ها در بخش سلامت و بهداشت و درمان است،  همانطور که در صنعت آب و برق و جاده، سرمایه گذاری توسط بخش صورت می گیرد، باید اجازه داده شود تا در بخش سلامت نیز این اتفاق بیفتد.

هاشمی در پایان خاطر نشان کرد: متأسفانه در این بخش نگاه ها، نگاه های واقع بینانه نیست و باید تجدید نظری صورت بگیرد،امیدواریم در قالب تصویب بودجه های آینده، مصوباتی را مجلس برای برنامه ششم تصویب کنند تا به حداقل ها برسیم و اگر بخواهیم در استان البرز به این هدف برسیم خیلی کار میبرد.

وی در پایان افزود: کار بسیار مطلوب و بزرگی در استان البرز انجام شده است که حکایت از هماهنگی و همدلی آنان دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما