تات خبر
امروز : یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۵/۲۴ - ۱۷:۰۸

قشقاوی: قیمت اعلام شده برای صدور گذرنامه مربوط به خارج از کشور است نه داخل

معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه گفت که قیمت‌ اعلام شده برای صدور گذرنامه که در برخی رسانه‌ها منتشر شده مربوط به خدمات کنسولی در خارج از کشور است نه داخل.

حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس درباره اخبار منتشر شده مبنی بر افزایش نرخ صدور گذرنامه با بیان اینکه در ارائه خدمات و صدور گذرنامه در داخل کشور تغییری ایجاد نشده، گفت:‌ آنچه در رسانه‌ها تحت عنوان تغییر قیمت اعلام شده مربوط به خدمات کنسولی در خارج از کشور است که در واقع معادل ریالی ارز در نظر گرفته شده برای این خدمات می‌باشد.

لازم به ذکر است برخی رسانه‌ها از تغییر نرخ صدور گذرنامه به ۳۳۰ هزار تومان (سه میلیون و ۳۰۰ هزار ریال) خبر داده بودند.

براساس تماس‌های خبرنگار فارس با پلیس +۱۰، در حال حاضر هزینه صدور گذرنامه ۷۵ هزار تومان است که با در نظر گرفتن سایر هزینه‌‌ها در این مراکز، به حدود ۱۱۵ هزار تومان می‌رسد.

به گزارش فارس، هیأت وزیران در جلسه‌های ۱۳۹۵/۴/۲۰ و ۱۳۹۵/۵/۱۳ به پیشنهاد شماره ۱۲۳۶۳۸ مورخ ۱۳۹۴/۶/۱۸ سازمان مدیریت و برنامه­ ریزی کشور (سابق) و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده (۶۸) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ـ مصوب ۱۳۸۰ ـ آیین­‌نامه تعیین تعرفه خدمات کنسولی را تصویب کرد.

براساس این آیین‌نامه تعرفه قیمت صدور گذرنامه ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال اعلام شده است. جداول تعرفه‌های اعلام شده را در اینجا مشاهده‌ کنید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما