تات خبر
امروز : یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۷/۰۴ - ۶:۲۷

کارشناس مسائل سیاسی

بودجه نظامی آلمان و ژاپن ۴ برابر ایران است/ تفکر کاهش امکانات دفاعی حاکم ناشی از تفکر نفوذی است

دکتر محمد جواد یاری گفت: برخی از شخصیت های سیاسی معتقدند با کاهش توان نیروهای نظامی می توان پیشرفت کرد ولی باید گفت این تفکر ناشی از سبک سری و تسلیم شدن در برابر دشمن است.

تیتریک“؛ دکتر محمدجواد یاری در گفت و گو با خبرنگار تیتر۱ به نکات حائز اهمیتی در خصوص پیامد و درس های جنگ هشت سال دفاع مقدس با توجه به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت توان دفاعی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: مهمترین مسئله ای که می توان به عنوان دستاوردی بزرگ عنوان کرد این است که باید توان و اقتدار نظامی یک کشور در بالاترین سطح باشد.

وی با تاکید بر اینکه کشورهایی با توان نظامی ضعیف مورد تهاجم دشمن قرار می گیرند افزود: سخنان اخیر برخی شخصیت های سیاسی مبنی بر اینکه ژاپن و المان به این دلیل که با کاهش توان نیروهای نظامی پیشرفت کرده اند ناشی از سبک سری و تسلیم شدن در برابر دشمن است و این درحالیست که امروزه بودجه آلمان و ژاپن ۴ برابر بودجه  نظامی ایران است.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه گفت: امنیتی که در جمهوری اسلامی ایران حاکم است به دلیل برخورداری از اطلاعات دفاعی و نظامی بالاست چراکه اگر در این حوزه ضعف وجود داشته باشد مورد هجوم دشمن قرار خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه امروزه حق در صحنه بین الملل با معیار زور تعیین می شود و هر کشوری که زور بیشتری داشته باشد به همان میزان اقتدار و حق بیشتری دارد تصریح کرد: تفکری که در برجام جهت کاهش امکانات و بودجه نظامی حاکم است دقیقا ناشی از تفکر نفوذی به داخل است.

یاری خاطر نشان کرد: کاملا طبیعی است که امریکایی ها به این جهت که بتوانند با جمهوری اسلامی ایران مقابله کنند، سعی دارند نظام دفاعی کشور را مغایر با رشد اقتصادی جلوه دهند در حالیکه دولت امریکا به عنوان یک کشور پیشرفته بودجه ای بالای ۷۰۰ میلیارد دلار دارد و این درحالیست که کل بودجه نظامی ایران به ۱۰ الی ۱۱ میلیارد دلار نیز نخواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه سخنان بی ارزش برخی شخصیت های سیاسی فاقد هرگونه ارزشی است گفت: نمی توان پذیرفت کشوری همچون ایران که مورد تهدید مداوم و جدی دشمن قرار دارد بخواهد از توانمندی های نظامی و دفاعی خود عقب نشینی کند و بالاترین درسی که دفاع مقدس برای ما دارد این است که باید در تجهیز امکانات تظامی در سطح بالایی قرار گیریم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما